Manşet Haberler » EYTED 2017 SEKTÖR BULUŞMASI
EYTED 2017 SEKTÖR BULUŞMASI

EYTED 2017 SEKTÖR BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİ !

Eğitim Yayıncılığı sektöründe faaliyet gösteren yayınevlerinin neredeyse tamamına yakınının ve birçok tedarikçi üyemizin katıldığı sektör buluşması gerçekleşti. Yayıncılık sektörünü kuşatan, FETÖ ve diğer terör örgütleriyle bağlantısı olmayan tüm yayınevleri ile tedarikçilere(kitapçı, bayi) kucak açan EYTED büyük bir organizasyona daha imza attı. Açılış konuşmasında Genel Başkan Osman ÖZTÜRK; bu buluşmaların devam etmesi gerektiğini, yayıncılık alanında faaliyet gösteren yayınevlerinin sorunları aşabilmek için birlikte hareket etmek zorunda olduğunu, yayıncılıkla ilgili olumsuz eleştirilerin önüne geçmek için etik ilkelerin belirlenmesi ve yayınevlerinin de bu etik kurallara uymak konusunda sektörün geleceği açısından özen göstermesi gerektiğini vurguladı. Yayınevleri ve tedarikçilerin yanı sıra buluşmaya; TBMM Eğitim Komisyonu Üyesi ve Ak Parti Sinop Milletvekili Nazım MAVİŞ, ÖZDER (Özel Öğretim Derneği) Genel Başkanı Ahmet AKÇA, ÖZDEBİR (Özel Eğitim-Öğretim Derneği) Genel Başkanı Faruk KÖPRÜLÜ, DEKMEB (Telif Hakları ve Lisanslama Meslek Birliği) Genel Başkanı Murat KÖSE, YAYFED (Yayımcı Meslek Birlikleri Federasyonu) Genel Başkanı Hasan Hüseyin DOĞRU ve Yayıncılar Derneği Genel Başkanı Mustafa ÇAKIR katıldı.

Toplantının 1. bölümünde; Okul Öncesi / İlkokul / Ortaokul / Lise&Üniversite Hazırlık / İngilizce / Tedarikçi alanlarında faaliyet gösteren kurumlardan oluşturulan çalıştay grupları oluşturularak her bir grubun kendi özelinde sektörle ilgili yaşadığı sorunlar ve yaşanan bu sorunlara getirilen çözüm önerilerinin tartışıldığı bir çalıştay düzenlendi.

Toplantının 2. bölümünde ise; T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan DURMUŞ Bey geçtiğimiz günlerde yayınlanan Müfredat değişiklikleriyle ilgili açıklamalarda bulunarak katılımcıların sorularını yanıtladı.

 

(Toplantı Fotoğraflarına ulaşmak için TIKLAYIN !)


Bugünkü ziyaretçi sayısı   : 17
Toplam ziyaretçi sayısı     : 157434