Fotokopi İle Mücadele
Fotokopi İle Mücadele

Değerli üyelerimiz,

Dernek Yönetim Kurulu üyelerimizin katılımıyla gerçekleşen yönetim kurulu toplantısında korsan yayın ve fotokopi ile mücadele konusu değerlendirilmiştir. Bu kapsamda; fotokopinin bir hak ihlali olduğu konusunda öğretmen ve öğrencileri bilinçlendirmek ve toplumda farkındalık sağlamak amacıyla derneğimiz logosunun da yer aldığı aşağıda görseli bulunan ikonun yönetim kurulunu oluşturan yayınevleri başta olmak üzere diğer üye yayınevlerimizin baskıya verecekleri kitapların arka kapağında kullanmaları uygun görülmüştür. 

Tavsiye edilen kullanım ölçüsü 7cm Genişlik – 3cm Yükseklik olarak belirlenmiştir. Kitap kapağının açık renkte olması halinde renkli olan, koyu renkli olması halinde dişi renkte beyaz olan logoyu kullanabilirsiniz.

Örnek kullanım görüntüsü:

Ayrıca, üye tedarikçilerimizin de işyerlerinde kullanmaları için sticker yaptırılarak adreslerine kargolanacaktır. Bu sayede işyerlerini ziyaret eden öğretmen ve öğrencilerin de dikkatlerini çekmek amaçlanmaktadır. 

Logoların vektörel uygulama dosyalarını linke tıklayarak yükleyebilirsiniz. Fotokopi Çekmek Hak İhlalidir logosunu görüntülemek ve indirmek için Tıklayın!

Yayıncılık sektörünün en büyük sorunlarından biri olan fotokopi ile kitapların çoğaltılmasına karşı başlatmış olduğumuz bu kampanyaya siz değerli üyelerimizin de desteklerini bekliyoruz.


Bugünkü ziyaretçi sayısı   : 18
Toplam ziyaretçi sayısı     : 157435